Podesty ruchome

Podesty ruchome tzw.podnośniki nożycowe, zwyżki lub podnośniki koszowe stanowią coraz częstsze zastosowanie w pracach montażowych i budowlanych.

Przykładowa podest przejezdny

Wyróżniamy dwa typy podestów tj. stacjonarne i samobieżne (poruszające się). Podesty dzielimy na dwie kategorie:

uprawnienia kat. I P:

  • podesty ruchome przejezdne wolnobieżne (tzw. podnośniki nożycowe)
  • podesty ruchome przewoźne (tzw. pająki podczepiane pod samochód)
  • podesty ruchome samojezdne (montowane na pojeździe - podnośniki koszowe)

uprawnienia kat. II P:

  • podesty ruchome wiszące
  • podesty ruchome masztowe
  • podesty ruchome stacjonarne


Cel kursu

Kurs na podesty ruchome pozwala na uzyskanie odpowiednich kwalifikacji do ich obsługi a także pozwala przygotować się do egzaminu na operatora. W naszym Ośrodku zdobędziesz wiedzę teoretyczną jak i praktyczną w kwestii obsługi podestu ruchomego, jego budowy oraz zasady bezpiecznej eksploatacji. Nasza kadra składa się z wykładowców, którzy posiadają odpowiednie wykształcenie i wiedzą potrzebną do prowadzenia zajęć oraz instruktorów z długoletnim doświadczeniem i praktyką.

Przykładowy podest koszowy

Obsługa podestów ruchomych wymaga odpowiednich

Kończąc szkolenie uzyskasz od nas zaświadczenie kwalifikacyjne wystawione przez Urząd Dozoru Technicznego. Dokument ten uprawni Cię do bezterminowej obsługi danego typu urządzeń na terenie całej Polski oraz Unii Europejskiej, a tym samym podniesie Twoje kwalifikacje zawodowe dzięki czemu staniesz się konkurencyjny na rynku pracy w stosunku do pracowników bez odbytego kursu. Nasze certyfikaty wydawane są w języku polskim, angielskim i niemieckim.


Wymagania stawiane kandydatom na podesty ruchome

Aby przystąpić do kursu należy być pełnoletnim, posiadać wykształcenie minimum podstawowe oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania prac przy obsłudze podestów ruchomych. Dodatkowo w Standardach Kwalifikacji Zawodowych określono minimum kwalifikacji dla operatora podestów ruchomych tzn:

Kurs na podesty ruchome przygotowaliśmy głównie z myślą o osobach zatrudnionych na stanowiskach operatorów podnośników koszowych, instalatorów, pracowników budowlanych, lub firm reklamowych. Dbamy o Twoją przyszłość, dlatego chcemy, abyś stał się atrakcyjnym pracownikiem dla swojego pracodawcy.